Rozcinarka do palet

rozcinarka do palet

W dobie rosnących cen surowców niezbędne jest przedsiębiorcze podejście do biznesu. W powyższym istotną rolę odgrywają umiejętności takie jak: przewidywanie, analizowanie oraz inne bezpośrednio z nimi związane cechy.

Na rynku drzewnym zaczynamy powoli odczuwać rosnącą cenę tego surowca i nic nie wskazuje na to, aby miało być inaczej, w związku z powyższym zaprojektowaliśmy rozcinarkę do palet, która umożliwia w precyzyjny sposób rozdzielenie elementów palety.

Drewno i jego cena.

Ostatnie cztery lata na giełdzie to tendencja wzrostowa kursu drewna. Przez ten okres kurs i notowania surowca cały czas rosły i tak: w dniu 26 stycznia 2016 r poziom indeksu wyniósł 238,70, natomiast w dniu 18 maja 2018 r wyniósł 645,80. Po tym okresie mieliśmy na rynku gwałtowny spadek ceny materiału który był związany przede wszystkim z nadwyżką drewna i wysokim nasyceniem rynku. Prawdopodobnie związane to było między innymi z „wielkim sprzątaniem lasów” po wichurze jaka nawiedziła nasz kraj w 2017 roku. Od połowy 2019 roku indeks giełdowy drewna notuje tendencję zwyżkową co z kolei kształtuje jego cenę.

Recykling zużytych palet

Pojęcie recyklingu cały czas rozszerza swoje znaczenie, niezmiennie polega na ograniczeniu zużycia surowców naturalnych i ich ponownym wykorzystaniu. Na rynku jest coraz to więcej firm zajmujących się skupem zużytych palet, ich naprawą i renowacją. Sama czynność ręcznego demontażu palety sprawia ogromny kłopot dla pracownika i firmy. Siłowe rozdzielanie elementów palety może prowadzić do ich uszkodzeń co w konsekwencji będzie generowało koszty. W celu zautomatyzowania tego procesu zaprojektowaliśmy rozcinarkę do palet.

Rozcinarka do palet – konstrukcja

W naszej pracy stawiamy na indywidualne podejście. Wszystkie piły taśmowe produkowane w naszej firmie realizowane są na zamówienie. Każda z palet ma swoją specyfikację i określone wymiary dlatego też to na nas spoczywa właściwe wykonanie piły. Silnik stanowiący serce całej maszyny musi być odpowiednio dobrany i posiadać odpowiednią moc. Zazwyczaj stosujemy silnik o mocy 4 kW, jednak zdarzają się sytuacje, gdzie musimy zastosować silnik o dużo większej mocy. Taśma tnąca stosowana przy rozcinarkach napinana jest mechanicznie na specjalnie stworzonych systemach napinających co daje gwarancję niezawodności. Wykonywane przez nas maszyny posiadają deklarację zgodności CE i WE.

Podsumowując rozcinarka do palet jest produktem bezpiecznym, precyzyjnym i godnym polecenia. Film z próby znajdziesz na YouTube.

W celu zapewniania swojej firmie atrakcyjności zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą na specjalistyczne maszyny i urządzenia wykonywane do obróbki drewna, a zwłaszcza na:

  1. suszarnia elektryczna
  2. zbijarki
  3. podajniki rolkowe
  4. linia produkcyjna