Blog Detail

Suszarnia do drewna

Dlaczego warto zainwestować w suszarnię?

21 maja 16
wojtek
, , , , , , , , ,
one comments

Metal-SK Karol Serówka Zakład Ślusarsko-Produkcyjno-Usługowy
 

Podstawowymi dwoma mechanizmami dzisiejszej gospodarki są:

 • Popyt,
 • Podaż.

Powyższe mechanizmy bezpośrednio wpływają na kształt i gospodarkę danej firmy.  Przedsiębiorca w celu rozwoju zobowiązany jest do podwyższania jakości usług poprzez:

 • Modernizację,
 • Unowocześnianie,
 • Automatyzację.

Powyższe rozwiązania przełożą się na ilość zleceń, zwiększony przychód przy obniżeniu kosztów produkcji. Zwiększona liczba zleceń może wynikać nie tylko z małej ilości firm dostępnych na rynku które będą oferowały niszową usługę czy produkt, a z podwyższonej jakości przy obniżonym czasie oczekiwania na wykonanie danej usługi.

Wykonywanie we własnym zakresie produktu czy półproduktu takie jak:

 • Deski,
 • Grzyby suszone,
 • Zioła,
 • Belki,
 • Inne wymagające suszenia,

znacznie obniżają koszty uzyskania przychodu.

Załóżmy sytuację gdy firma stawiająca domy z drewna musi zakupić gotowe materiały (np. więźba dachowa – wysuszona) w innej firmie przez co zwiększa koszt budowy. Za gotowy produkt czy półprodukt używany do budowy musi zapłacić kilkakrotność jego podstawowej wartości (tj. belki drewna). Odwracając powyższą sytuację tartak za belki drewniane zapłaci stosunkowo niewielkie pieniądze chyba, że sam dysponuje jego zrębem, wówczas podwyższa wartość przerobionej belki drzewa kilkakrotnie. Na potwierdzenie powyższych słów poniżej został zamieszczony wykres średniej ceny sprzedaży drewna z Lasów Państwowych.

Średnia cena sprzedaży drewna z Lasów Państwowych

Rysunek 1: Źródło: www.drewno.pl

Z wykresu wnioskować można, że sukcesywnie cena drewna za m3 rośnie, a jej wahania są zróżnicowane, jednakże od 2011 roku ceny są zbliżone do siebie.

Przerobione deski: jej pocięcie, oheblowana na jednym z portali aukcyjnych cena sięgnęła 670 zł m3 co stanowi 3,5 razy większą cenę, niż drzewo zakupione z Lasów Państwowych. Rzeczą naturalną jest fakt, iż trzeba ponieść odpowiednie koszty związane z jej przerobieniem tj.:

–        Zakup materiałów (zakup, załadunek, transport do miejsca docelowego, rozładunek)

–        Pensja pracowników

–        Zużycie sprzętu do obróbki

W związku z powyższym inwestowanie w rozwój firmy zwiększa prestiż firmy, pozwala na zwiększenie możliwości przerobowych co za tym idzie zwiększa przychód firmy i jej niezależność.

 

Inwestycja w suszarnię do drewna

W dobie dzisiejszej konkurencji liczy się przede wszystkim czas i wysoka jakość wykonanych usług. Dzięki temu pniemy się w górę w hierarchii firm świadczących daną usługę, co za tym idzie jesteśmy bardziej rozpoznawalni na rynku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firmą świadczącym usługi suszenia wprowadzamy na rynek fabrycznie nowe suszarnie przemysłowe / komory do suszenia. Cała konstrukcja suszarni jest fabrycznie nowa, projektowana w biurze konstruktorskim. Nie są to przerobione stare lodówki czy chłodnie jakie oferowane są przez konkurencję. Komory dostosowane są do potrzeb klientów. Z uwagi na certyfikaty, które pozwalają nam spawać wszelką stal wykonujemy suszarnie do przemysłu:

–        Drzewnego

–        Spożywczego

–        Tytoniowego

–        Zielarskiego

–        Karm dla zwierząt

–        Innych

Konkretnej ceny suszarni nie da się określić z uwagi na jej indywidualne dostosowanie w związku z czym ceny są ruchome. Suszenie produktów we własnym zakresie znacznie obniża koszty produkcji produktu czy półproduktu. Świadczenie usług suszenia jest też dobrym pomysłem na biznes. Przeglądając internet można dotrzeć do różnych cenników firm, które świadczą usługi w zakresie suszenia. Ceny usług kształtują się następująco:

Cennik usług suszenia drewna

Rysunek 2: Źródło: www.woodwork.pl

Analizując powyższy cennik można dostrzec jak drogi jest proces suszenia. Przykład oparty jest o drewno, natomiast suszenie tytoniu, ziół, grzybów czy innych produktów spożywczych jest znacznie droższe, gdyż firm świadczących taką usługę jest mniej, a suszarnia musi spełniać wszelkie rygorystyczne normy stosowane w przemyśle spożywczym.

Suszarnia wykonana przez firmę Metal-SK niewątpliwie jest produktem godnym polecenia. Długi okres gwarancyjny, doświadczenie, najlepsza jakość materiałów świadczą o niezawodności i długim bezawaryjnym czasie pracy.

 

mgr. Wojciech Serówka

1 Comment

 1. Elekrtyczna suszarnia do drewna – Metal-SK Maj 22, 2016 at 10:01 am

  […] W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę o kontakt telefoniczny, ponadto zachęcam do przeczytania zakładki: Zasada działa suszarni oraz artykułu „Dlaczego warto inwestować w suszarnię„. […]