Suszarnia do drewna. To się opłaca! Sprawdź korzyści.

Chcesz unowocześnić swój biznes drzewny, a nie wiesz w co zainwestować? Zastanawiasz się nad otwarciem swojej firmy, a nie wiesz czym mógłbyś się zająć? Przyjrzyj się korzyścią płynącym z zakupu suszarni do drewna.

Rynek a inwestycja.

Podstawowymi mechanizmami wpływającymi na gospodarkę są przede wszystkim:

 • Popyt,
 • Podaż.

Z pewnością mechanizmy te bezpośrednio wpływają na politykę i gospodarkę danej firmy. Z uwagi na dużą konkurencję przedsiębiorstwa muszą być:

 • Modernizowane,
 • Unowocześnianie.

W związku z tym powyższe rozwiązania mogą znacząco wpłynąć na zwiększoną liczbę zleceń oraz zwiększony przychód przy obniżeniu kosztów produkcji. Dlatego wykonywanie we własnym zakresie produktu czy półproduktu takiego jak:

 • deski,
 • palety,
 • Inne produkty wymagające suszenia,

znacznie obniżają koszty uzyskania przychodu.

Oprócz powyższych przykładów kolejnymi godnymi podkreślenia mogą być np. płytki gipsowe, płyty betonowe które również wymagają suszenia w celu odparowania wody z produktu.

Poniżej prezentowany jest wykres średniej ceny drewna zakupionego od Lasów Państwowych.

Średnia cena sprzedaży drewna z Lasów Państwowych.

Z wykresu można wnioskować, iż cena drewna za m3 od 2011 roku kształtuje się na podobnym poziomie, jednakże patrząc całościowo na wykres nasuwa się w pierwszej kolejności wniosek, iż cena drewna rośnie.

Na jednym z portali aukcyjnych cena przerobionej deski tj: pocięcie, oheblowana, wysuszenie osiągnęła cenę 670 zł/m3. Stanowi to ponad trzykrotne zwiększenie jej wartości.

Z pewnością inwestowanie w rozwój firmy wpłynie na podwyższenie jej prestiżu, prawdopodobnie pozwali na zwiększenie możliwości przerobowych co z kolei zwiększy przychód firmy i jej niezależność.

Inwestycja w suszarnię do drewna.

W dobie dzisiejszej konkurencji z pewnością dużą zaletą jest krótki czas realizacji zamówienia oraz wysoka jakość wykonanych usług.

W związku z tym wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów specjalizujących się w usługach obróbki drewna wprowadzamy na rynek fabrycznie nowe suszarnie przemysłowe. Godnym podkreślenia jest fakt, iż konstrukcja suszarni jest fabrycznie nowa, zaprojektowana w biurze konstruktorskim. Komory suszarnicze są dostosowane do konkretnego zamówienia. Z uwagi na posiadane uprawnienia spawalnicze, wykonujemy suszarnie przemysłowe przeznaczone między innymi do przemysłu:

 • Drzewnego,
 • Spożywczego,
 • Tytoniowego,
 • Zielarskiego,
 • Materiałów budowlanych,
 • Innych.

Suszenie wkładu we własnym zakresie z pewnością znacząco obniży koszty produkcji produktu.

Świadczenie usług suszarniczych jest dobrym pomysłem na biznes!

Przeglądając internet można dotrzeć do różnych cenników firm, które świadczą usługi w tym zakresie. Ceny usług kształtują się następująco:

Przykładowy cennik suszenia wkładu w suszarni do drewna.

Analizując powyższy cennik można dostrzec jak proces suszenia wpływa na podwyższenie wartości wkładu suszarniczego. Przykład oparty jest o drewno, natomiast suszenie tytoniu, ziół, grzybów czy innych produktów spożywczych jest z pewnością droższe, gdyż firm świadczących taką usługę jest dużo mniej. W przeciwieństwie do suszenia drewna, suszarnia spożywcza musi spełniać wszelkie rygorystyczne normy stosowane w przemyśle spożywczym.

Reasumując suszarnie wykonane przez firmę Metal-SK są niewątpliwie produktem godnym polecenia! Z pewnością dobra jakość materiałów, doświadczenie wpłyną na długą i bezawaryjną pracę. Ponadto ważnym aspektem wymagającym podkreślenia jest fakt, iż każda z komór objęta jest długim okresem gwarancyjnym.

W związku z tym polecamy suszarnie do drewna wykonaną w firmie Metal-SK.